Rasprava o bužetu u Turskom parlamentu završila se tučom između poslanika.
Naime, dok se raspravljalo o budžetu Ministarstva unutrašnjih poslova, došlo je do tuče između poslanika vladajuće Partije pravde i razvoja (AKP) i glavne opozicione Republikanske narodne partije (CHP).
Poslanik CHP Burse obratio se ministru unutrašnjih poslova Sulejmanu Sojluu i postavio mu pitanje o Sezginu Baranu Korkmazu, biznismenu koji je trenutno u zatvoru u Austriji, suočen sa nizom optužbi u Turskoj i SAD, uključujući pranje novca, mito i prevaru.
Glavni opozicionar CHP-a Erkan Ajdin upitao je Sojlua: “Zašto ste ušli u avion Sezgina Barana Korkmaza? Vaša slika je objelodanjena. Rekli ste da nema drugog aviona. Rekli biste predsjedniku.”
Kao odgovor na ovo, ministar Soilu je rekao: “Vi lažete, vi ste prevarant”.
Meclis'te Soylu ile CHP'li vekiller arasında gerginlik: Ortalık karıştı, AKP'li vekiller CHP'li vekillere saldırdı
CHP'li vekiller Meclis'te Soylu'ya Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağını kullandığı için tepki gösterince Soylu 'hesap vereceksiniz' diyerek vekilleri tehdit etti. pic.twitter.com/f5Lz0VGySB
— Yol TV (@YolTV) December 8, 2021
Ostavite komentar: