Trka za titulu: Mančester Siti slavio nakon velikog preokreta

06.04.2024. | 15:58

Nakon velikog preokreta fudbaleri Mančester Siti nastavili su trku za titulu prvaka Engleske.

Siti je slavio u gostima kod Kristal Palasa s 4:2. ali meč nije počeo na najbolji mogući način.

Poveo je domaćin već u 3. minutu preko Žan Filipa Matere, ali su Građani izjednačili do poluvremena preko Kevina de Brijnea.

Potpuni preokret usljedio je u nastavku preko Riko Luisa, Erlinga Halanda i ponovo De Brujnea. Do kraja je mrežu aktuelnog prvaka zatresao još Odson Eduard.

Mančester Siti sada nakon 31. kola ima 70 bodova i dijeli prvo mjesto sa Liverpulom koji tek treba da igra meč ovog kola. Dva boda manje od njih ima Arsenal takođe iz 30 utakmica.

Kakav finiš sezone nas očekuje u Engleskoj, tri tima će po svemu sudeći do posljednje minute da vode borbu za titulu.