
Novaku se čisti žrijeb: Siner predao Griksporu
05.10.2025. | 19:04Drugi teniser svijeta i glavni favorit za titulu na mastersu u Šangaju, Janik Siner, morao je da preda meč treće runde Holanđaninu Talonu Griksporu pri rezultatu 1:1 u setovima i 3:2 za Grikspora u trećem setu.
Italijan je u jednom trenutku uhvatio se za koljeno i nije mogao sam da napusti teren, pa mu je fizioterapeut pomogao da dođe do svog mjesta. U tom trenutku Grikspor je već bio u naletu i napravio brejk za vođstvo 3:2.
Siner nije igrao na svom uobičajenom nivou, dok je Grikspor servirao izvanredno, dozvolivši rivalu samo dvije brejk lopte u cijelom meču.
Prvi set protekao je bez brejka – odlučio ga je taj-brejk, u kojem je Siner poveo 4:0 i rutinski završio sa 7:3 za vođstvo 1:0 u setovima.
Drugi set počeo je slično, ali Grikspor je uspio da se izvuče iz nekoliko teških situacija – spasio je tri brejk lopte u prvom i još tri u osmom gemu. Kada je preživio te trenutke, momentum se preokrenuo. Holanđanin je u 11. gemu oduzeo servis Sineru bez izgubljenog poena i potom osvojio set, izjednačivši na 1:1.
U odlučujućem setu igralo se ravnopravno do 2:2, a onda je Grikspor ponovo napravio brejk bez izgubljenog poena. Odmah nakon toga Siner je jedva stajao na nogama, napustio teren uz pomoć stručnog osoblja i predao meč.
Grikspor će u osmini finala igrati protiv Vašeroa, a ova polovina žrijeba uključuje i Novaka Đokovića, što dodatno podiže zanimanje za nastavak turnira u Šangaju.