Napadač dobio ovacije: Benzema se golom oprostio od Reala

04.06.2023. | 21:26

Fudbaleri Real Madrida i Athletik Bilbaa podijelili su bodove na stadionu “Santiago Bernabeu” u okviru posljednjeg kola La Lige odigravši neriješeno 1:1.

Ova utakmica imala je i posebnu draž zbog oproštaja sjajnog napadača Karima Benzema od Realovog dresa.

Kao što se prethodnih dana i spekulisalo, Benzema će i definitivno napustiti madridski klub te karijeru nastaviti vjerovatno u Saudijskoj Arabiji.

Oproštaj nije mogao biti bolji budući da se u 72. minuti upisao u strijelce nakon što je uspješno realizovao udarac s bijele tačke.

Inače, bio je to pogodak za 1:1 budući da je Bilbao ranije vodio golom Sanseta iz 49. minute. Vrijedi istaći i da je Bilbao imao penal u 10. minuti, ali je Kurtoa sjajno odbranio udarac Vesge.

Benzema je teren napustio u 74. minuti uz velike ovacije, a umjesto na njega ušao je još jedan Realov as – Luka Modrić.

Real je sezonu završio na drugom mjestu iza prvaka Barselone, dok je Athletik na kraju završio na osmoj poziciji.

Inače, šansu da preuzme drugu poziciju od Reala imao je gradski rival Atletiko koji je u posljednjem kolu takođe remizirao s Viljarealom u gostima (2:2). Drugi madridski klub je tako ostao na trećem mjestu, dok je Viljareal sezonu završio na petoj poziciji.