Najveći nikada ne odmara: Đoković startovao sa pripremama za narednu sezonu VIDEO

12.12.2023. | 15:27

Najbolji tensier svijeta Novak Đoković već je krenuo da se priprema za početak nove sezone.

Đoković je u sezoni iza nas osvojio sedam turnira, od čega tri grend slema i Završni masters u Torinu, koji mu je omogućio da osmi put u karijeri godinu završi kao prvi na svijetu.

Srpski teniser postavio je aspolutni rekord po broju nedjelja na vrhu ATP liste, a do kraja 2023. na tom mjestu provešče 404. nedjelje.

Posljednja akcija koju je imao bio je nastup za reprezentaciju Srbije u Dejvis kupu krajem novembra, kada je tim Viktor Troickog izgubio od Italije u polufinalu.

Đoković je definitivno imao kratak odmor, pošto je u Marbelji već krenuo da se sprema za novu sezonu.

Prije nego što zvanično odigra prvi meč u novoj takmičarskoj godini, Đokovića čeka egzibicija protiv Kalrosa Alkaras u Saudijskoj Arabiji.

Taj događaj na programu je 26. decembra, a tri dana kasnije Novaka očekuje Junajted kup, koji se igra od 29. decembra do 7. januara.

Teniseri Srbije nalazi se u grupi E sa Češkom i Kinom, a ta grupa smještena je u Pert.

Boje Srbije na Junajted kupu, pord Đokovića, braniće Hamad Međedović, Olga Danilović, Natalija Stevanović, Nikola Ćaćić i Dejana Radanović.