FOTO: CNBC INTERNATIONAL/YOUTUBE/SCREENSHOT/FREEPIK
Veliki preokret na berzama: Otvara se ključni tjesnac, cijena nafte strmoglavo pada!
26.08.2026. | 11:26 Dodaj BL Portal kao Google izvorDo toga je došlo nakon što je objavljeno da se Iran i Oman približavaju dogovoru koji bi omogućio bezbjednu plovidbu tankera sa energentima kroz ključni Ormuški moreuz.
Evropski berzanski indeksi su danas neujednačeni, a cijena nafte Brent je pala treći dan zaredom, ovog puta na 86 dolara po barelu.
Do toga je došlo nakon što je objavljeno da se Iran i Oman približavaju dogovoru koji bi omogućio bezbjednu plovidbu tankera sa energentima kroz ključni Hormuški moreuz.
Cijena nafte Brent je u 9.30 pala za 2,53 posto na 86,330 dolara po barelu, a američke nafte WTI za 2,59 posto na 80,229 dolara.
Predstavnici Irana i Omana saopštili su da su njihovi ministri spoljnih poslova razgovarali o okviru za uspostavljanje zajedničkog navigacionog koridora kroz Hormuški moreuz, kao i o zajedničkom projektu uklanjanja mina, prenosi CNBC, navodi Biznisinfo.ba
