
Rekordi u Novom Sadu: Banjalučanin sa deset medalja započeo put ka svjetskom prvenstvu FOTO
29.09.2025. | 16:03U subotu, 27. septembra 2025. godine, u teretani “Pendulum Gym” u Novom Sadu održano je takmičenje u “streetliftingu” (streetworkoutu), koje je okupilo preko 70 takmičara iz različitih gradova. Među njima se posebno istakao Banjalučanin Aleksandar Šutalo, koji je ostvario izvanredne rezultate i potvrdio svoj status jednog od najboljih takmičara u regionu.
Šutalo je osvojio čak 10 medalja, četiri zlatne, pet srebrnih i jednu bronzanu, a krunu uspjeha predstavljao je pehar za najkompletnijeg takmičara.
Pored toga, postavio je i nove rekorde u svim disciplinama: propadanje sa dodatnih 115 kg – jedno ponavljanje, zgib sa dodatnih 70 kg – jedno ponavljanje, zgib sa dodatnih 30 kg – 17 ponavljanja, propadanje sa dodatnih 50 kg – 26 deadstop ponavljanja (sa pauzom).
„Ovo mi daje ogromnu motivaciju za naredno takmičenje, koje će se održati u subotu, 4. oktobra u Banjaluci, gdje će biti održane kvalifikacije za svjetsko prvenstvo u streetworkoutu. Želio bih da se zahvalim svom treneru, Jovanu Mastiloviću, bez kog ovi rezultati ne bi bili mogući, kao i na odličnoj organizaciji i pripremama. Vidimo se u Banjaluci“, izjavio je Šutalo nakon takmičenja.