Teheran uzvraća: Iran projektilima pogodio srce Mosada VIDEO

17.06.2025. | 12:05

Islamska revolucionarna garda Irana (IRCG) izvela je udare na ”centar za planiranje operacija” izraelske obavještajne agencije Mosad u Tel Avivu, gdje je izbio požar, saopštila je IRCG.

”Vazduhoplovne snage IRGC, uprkos prisustvu najsavremenijih izraelskih odbrambenih sistema , pogodile su centar za planiranje terorističkih operacija Mosada u Tel Avivu – ovaj centar trenutno gori”, navodi se u saopštenju IRGC, prenosi agencija Irna.

Napominje se da su iranski raketni udari pogodili i izraelsku vojnoobaveštajnu upravu Aman, prenosi Tanjug.

Prema pisanju iranskih i izraelskih medija, napad je bio precizno usmjeren na zgradu u kojoj se nalazi Mosad, kao i zloglasna obavještajna Jedinica 8200. Video snimci koji kruže društvenim mrežama prikazuju trenutak kada projektil pogađa zgradu u području Glilot, gdje se nalaze sjedišta ključnih izraelskih obavještajnih struktura. Nakon udara, iznad Herclije i okoline podigli su se gusti oblaci dima.

 

Napad dolazi u okviru, kako Teheran navodi, nastavka iranske odmazde za “neprekidnu izraelsku agresiju i kršenje suvereniteta drugih država”. Iranska novinska agencija Tasnim objavila je snimke na kojima se, navodno, vidi trenutak udara u objekat povezan sa Mosadom, prenosi b.92.

Iako je incident izazvao široku pažnju, izraelski mediji izvještavaju pod strogom vojnom cenzurom i zasad nije poznato kolika je razmjera štete niti da li ima žrtava. Zvanične izraelske vlasti još uvijek nisu komentarisale navode o pogođenoj zgradi Mosada.

Podsjetimo, područje Glilot, gdje se nalazi Mosad, predstavlja srce izraelske obavještajne zajednice, uključujući i Jedinicu 8200, specijalizovanu za elektronski nadzor, sajber operacije i presretanje komunikacija.

Ukoliko se potvrde izvještaji o direktnom pogotku, to bi moglo označiti jedan od najsmjelijih iranskih napada na izraelske vojne i bezbjednosne strukture u posljednjim decenijama.

Oznake: Iran, Izrael, Mosad, Napad