Stravična nesreća: Najmanje 21 osoba poginula kada se zapalio autobus

08.06.2026. | 07:13

Najmanje 21 osoba poginula je, a 19 je povrijeđeno kada se putnički autobus prevrnuo i zapalio u blizini grada Nasirije na jugu Iraka, saopštila je policija.

Zdravstveni zvaničnici su saopštili da je većina povrijeđenih u kritičnom stanju jer su zadobili teške opekotine, preneo je Rojters.

U saopštenju policije se navodi da se nesreća dogodila nakon što je vozač izgubio kontrolu nad autobusom na auto-putu u blizini Nasirije, nakon čega se vozilo prevrnulo i zapalilo.

Irački premijer Ali al-Zaidi naredio je istragu o uzrocima nesreće, saopštila je njegova kancelarija.

Saobraćajne nesreće su česte u Iraku zbog brze vožnje, loših puteva i neadekvatnog sprovođenja saobraćajnih propisa, navodi Rojters.