Haos u Los Anđelesu: Kamion se zaletio na učesnike proiranskog skupa

12.01.2026. | 07:55

Kamion američke firme za selidbe “U-Haul” zaletio se u Los Anđelesu na grupu ljudi koji su se okupili da demonstriraju u znak podrške iranskom narodu.

Nakon što je kamion uletio među ljude, demonstranti su se najprije sklonili sa puta, a potom potrčali za vozilom koje je jurilo i pokušali da napadnu vozača, prenosi Asošiejted pres.

Kamion, sa razbijenim prozorom i bočnim retrovizorima, zaustavljen je nekoliko blokova dalje i okružen policijskim automobilima, prenosi Tanjug.

Snimci iz helikoptera televizije ABC7 prikazali su kako policajci pokušavaju da drže gomilu na odstojanju dok su demonstranti opkolili kamion, udarajući vozača i gurajući drške za zastave kroz vozačev bočni prozor.

Vozač kamiona, muškarac čiji identitet nije objavljen, pritvoren je “do dalje istrage”, saopštila je policija u nedjelju uveče.

U saopštenju policije se navodi da je jednu osobu udario kamion, ali da niko nije ozbiljno povrijeđen.

Dvije osobe su pregledali bolničari i obje su odbile liječenje, saopštila je vatrogasna služba Los Anđelesa.

Veliki broj demonstranata, od kojih su neki mahali zastavom Irana, okupio se u nedjelju u Los Anđelesu kako bi protestovali protiv režima u Teheranu.

Los Anđeles je dom najveće iranske zajednice van Irana, podsjeća Asošiejted pres.