ŽRK Borac deveti put osvojio Kup Republike Srpske!

07.04.2024. | 18:51

Ženski rukometni klub Borac je deveti put u klupskoj istoriji stigao do trofeja u Kupu Republike Srpske!

”Osice” su u finalnom duelu, odigranom ove nedjelje u dvorani Borik, trijumfovale nad trebinjskim Leotarom rezultatom 33:15 i peti put uzastopno, a ukupno deveti, stigle do kraja u kup-takmičenju Rukometnog saveza Republike Srpske.

Nijednog trenutka nije bilo upitno ko će u ovom duelu trijumfovati. Kombinovani tim Borca je tek u 13. minutu primio prvi gol, za 9:1 na semaforu, na odmor je otišao sa plus deset (15:5), dok je u drugom poluvremenu samo uvećao do tada stečeni kapital.

Banjalučkim rukometašicama pripale su i sve individualne nagrade. Tako je za najboljeg golmana proglašena Tamara Pejić, koja je u finalnom duelu upisala 13 intervencija. Prvi strijelac meča bila je Lara Bijelić sa 11 pogodaka, dok je najbolja igračica meča Sandra Đurašinović.

Oznake: Kup RS, ŽRK Borac