Zatrpao koš rivala: Luka sa 39 poena razbio oslabljeni Njujork

09.02.2024. | 08:54

Luka Dončić imao je još jedno sjajno veče u pobijedi Dalasa na gostovanju Njujorku, 122:108.

Slovenački košarkaš je bio lider tima Maveriksa, postigao je 39 poena, uz osam skokova i 11 asistencija i bio nadomak novog tripl-dabl učinka u karijeri.

Dončić je za 40 minuta na parketi imao 13/24 iz igre, te polovičan učinak za tri poena, 7/14 i 6/7 sa linije penala.

Dalasu je znatno bio olakšan posao zbog činjenice da je Njujork u drugom dijelu meča zbog problema sa povredama i razmjene igrača mogao da računa na samo sedmoricu košarkaša.

Dončić je 27 poena postigao u posljednje dvije četvrtine, a uz njega u timu Maveriksa Tim Hardavej je Dodao 19, a Derik Džouns Džunior 18 poena.

Kajri Irving je postigao 16, a Džoš Grin poen manje. Kod Niksa, Donte Divinćenco se istakao sa 36 poena, Džoš Hart je postigao 23, a Majls Mekbrajd 21.

Dalas je već na poluvremenu imao komotnih 59:48, da bi u posljednjih 12 minuta ušao sa 87:71, tako da nije bilo problema.

Njujork u nedjelju dočekuje ekipu Indijane, dok Dalas dan ranije igra kod kuće protiv Oklahome.