Trpio rasističke uvrede sa tribina: Vlahović golom ućutkao navijače Atalante VIDEO

07.05.2023. | 15:07

Srpski fudbaler Dušan Vlahović bio je strijelac drugog gola za Juventus na gostovanju kod Atalante gdje su slavili sa 2:0, a od momenta kad je ušao u igru trpio je užasne prozivke sa tribina.

Navijači Atalante su srpskom napadaču skandirali: “Zingaro, zingaro” (pogrdni nazov za igrače sa prostora Balkana), što je Vlahovića samo motivisalo u ovom meču.

Podsjetimo, iste uvrede je pretrpio i Edin Džeko, kojem su pristalice Juventusa u ligaškom meču sredinom decembra isto skandirale nakon čega im je on uzvratio neprimjerenom gestikulacijom.

Vlahović je u igru danas ušao u 65. minuti pri rezultatu 0:1 za Staru damu, a pred sami kraj susreta duboko u sudijskoj nadokandi lijepo je pogodio nakon asistencije Kijeze za ovjeru trijumfa svog tima.

Prethodno je mladi Englez Samuel Iling Junior lijepo pogodio početkom drugog poluvremena, a treba istaći da je Atalanta bila bolji rival na ovom meču, no to nisu uspjeli iskoristiti.