Svjetsko prvenstvo u Kataru: Argentina prvak svijeta treći put u istoriji

18.12.2022. | 19:05

Fudbaleri Argentine savladali su Francusku i osvojili treću titulu šampiona svijeta u istoriji, a junaci “gaušosa” su kapiten Lionel Mesi, golman Emalijano Martinez i Montijel za konačnih 4:2 penalima, nakon što je poslije dva produžetka bilo 3:3 (2:2, 2:0).

Odlučujući gol za Južnoamerikance postigao je Montijel u i tako doneo treću titulu šampiona sveta Argentini.

Imali su Argentinci sigurno vođstvo od 2:0 do 80. minuta velikog finala, Francuska za to vreme nije šutnula u okvir gola, a onda je za 97 sekundi postigla dva gola za spektakularnu završnicu, koja je epilog dobila nakon dva produžetaka u kojima su viđena još dva pogotka na po obe strane.

Argentina je do treće svjetske titule došla nakon što je u 90. minuta bilo 2:2, a po jedan gol na obje strane pao je u produžetku pa se otišlo u uzvođenje penala.

“Gaučosi” su bili bolji u izvođenju jedanaesteraca 4:2 i treće put u istoriji pokorili su planetu. Francuska, koja je branila naslov šampiona svijeta, moraće se zadovoljiti srebrom.

Oznake: Argentina, Finale, Katar