Srbin pogodio na svom 100. meču u dresu Fiorentine: Jubilej Vlahovića za pamćenje VIDEO

30.11.2021. | 20:44

Fiorentina i Sampdorija otvorili su 15. kolo Serije A, a u tek nešto više od pola sata vidjeli smo “sve što smo trebali” – pogodak gostiju, preokret i gol Dušana Vlahovića.

Srpski napadač ima poseban motiv jer igra svoj 100. meč za Fiorentinu, a jubilej je uljepšao na najbolji mogući način.

Nakon centaršuta Bonaventure napadač Fiorentine je glavom postigao pogodak za 2:1 i preokret domaćih, te se sa 12 golova izdvojio na listi najboljih strijelaca.

Vlahović je u fantastičnoj formi i na posljednjih sedam utakmica samo dva puta nije bio strijelac, pa sada ima dva gola više od Imobilea i tri više od Zapate.

Prije Vlahovića u listu strijelaca na večerašnjem meču upisali su se Gabijadini, koji je u 15. minutu doveo Sampdoriju u vođstvo, te Kaljehon devet minuta kasnije kada je “viola” izjednačila.

Španski napadač konačno je “probio led“ i postigao svoj prvi gol za Fiorentinu, na 36. meču u ljubičastom dresu, prenosi Mondo.