Srbin će stići rekord Samprasa: Nadal ne igra u Sofiji, Đoković je prvi do kraja 2020. godine

06.11.2020. | 16:48

Sada je definitivno gotovo, nema više ni teoretske šanse da Rafael Nadal skine Novaka Đokovića sa trona do kraja 2020. godine.

Posljednja opcija koja je držala Nadala u igri za prvo mjesto je da osvoji masters u Parizu, da osvoji završni turnir u Londonu, ali i da osvoji turnir iz kategorije 250 u Sofiji. Međutim, ono što se najavljivalo prethodnih dana, da se Rafa neće prijaviti za turnir u Bugarskoj, ispostavilo se tačnim.

Izašao je danas konačan spisak učesnika ovog takmičenja – žrijeb je u 20 časova – a na njemu nema Rafaela Nadala. Ulogu prvog nosioca imaće Dijego Švarcman, drugi je Denis Šapovalov, pa slijede Pablo Karenjo Busta, Miloš Raonić, Feliks Ože-Aljasim…

Igraće na turniru i trojica srpskih tenisera: Dušan Lajović, Filip Krajinović i Laslo Đere.

Ovim razvojem situacije i matematički je osigurano da Novak Đoković godinu završava kao teniski broj jedan i to šesti put u karijeri. Time će izjednačiti rekord koji je do sada držao Pit Sampras. Tako će sljedeće godine srpski as pokušati da i u tom dostignuću bude sam najbolji među najboljima.