Siromašan derbi: Sarajevo i Željezničar podijelili bodove u Zenici

08.03.2023. | 15:06

Danas je u Trening centru reprezentacije BiH u Zenici odigran odgođeni susret 18. kola m:tel Premijer lige BiH u kome su se sastali Sarajevo i Željezničar.

Na utakmici u kojoj je prisustvo publike bilo zabranjeno ni jedni ni drugi nisu se dobro snašli, a nakon 90 minuta utakmice rezultat je bio 0:0.

Prvo poluvrijeme nije nam donijelo ništa, potpuna uspavanka. Ni jedni ni drugi nisu uspjeli da dođu do većih prilika za gol.

U drugom dijelu vidjeli smo dosta drugačiju energiju na obje strane, imali su prilike i jedni i drugi, a čini se da je Sarajevo bilo bliže golu za nijansu. Najbolja šansa viđena je u 70.minutu kada je Ziljkić šutirao iz slobodnog udarca, lopta se odbila do Oliveire koji nije pogodio za vođstvo “Bordo” tima.

Čini se da smo u prošlosti gledali mnogo bolje derbi utakmice i nadamo će se ubuduće igrati uz prisustvo navijača, prenosi Srpskainfo.

Željezničar je ostao na 4. poziciji na tabeli sa 33 boda, dok je Sarajevo na 6. poziciji sa četiri boda manje.