Saradnja završena: Bivši hrvatski selektor zbog serije loših rezultata dobio otkaz

17.03.2024. | 11:55

Bivši selektor Hrvatske, a dosadašnji trener njemačkog Volfsburga, Niko Kovač, dobio je otkaz na klupi vukova.

Koban je bio niz od čak 11 utakmica bez pobjede u Bundesligi i uprava Volfsburga je izgubila strpljenje.

U subotu je upisan novi poraz, i to na domaćem terenu od Augsburga rezultatom 3:1.

Volfsburg je sada samo šest bodova iznad zone ispadanja i čelnici kluba su odlučili da ne čekaju da opasnost postane još veća.

– Saradnja je završena. Volfsburg je raskinuo ugovor sa glavnim trenerom Nikom Kovačem – zvanično su objavili vukovi.

Interesantno je da je Kovaču otkaz indirektno “uručio” sunarodnik, Kristijan Jakić.

Bivši fudbaler zagrebačkog Dinama i povremeni reprezentativac Hrvatske je bio dvostruki strijelac u preokretu Augsburga na Volksfagen areni, piše B92.

Domaćin je poveo u devetom minutu preko Vimera, izjednačenje do poluvremena doneo Arne Majer, da bi Jakić da dva gola u 61. i 79. minutu potpisao ispisnicu Kovaču.