Partizan deklasirao FMP: Crno-bijeli ponovo na pobjedničkom kolosijeku

16.03.2024. | 23:02

Košarkaši Partizana ubjedljivo su savladali ekipu FMP-a sa 88:57 u meču 23. kola ABA lige.

Utisak je da je tim Željka Obradovića brzo zaboravio na poraz od Barselone u Evroligi.

Crno-bijeli su rutinski i više nego ubjedljivo, savladali ekipu FMP-a.

Gosti iz Železnika u meču su se držali tek jednu četvrtinu.

Partizan je nakon 10 minuta vodio četiri poena, da bi na poluvreme odnio dvocifrenu prednost.

Kako je vrijeme prolazilo, vođstvo “parnog valjka” se povećavalo, a najveće je iznosilo 32 poena, koliko je bilo u finišu susreta.

Domaći tim poenterski su predvodili Koprivica sa 13, kao i Dožir i Kaboklo sa po 10 poena.

Najefikasniji kod gostiju bili su Novak sa 13 i Rebec sa 10 poena.

Nakon 23 odigrane utakmice, Partizan ima učinak od 17 pobjeda i šest poraza i zauzima treće mjesto na tabeli ABA lige.

FMP je ostao na sedam pobjeda, a upisao je 16. poraz, te se nalazi na 12. mestu u regionalnom takmičenju.

U narednom kolu, Partizan gostuje u Podgorici kod SC Derbija, dok će FMP ugostiti Budućnost.

Oznake: ABA liga, FMP, Partizan