Rutinski protiv Senegala: Englezi idu na fudbalski megdan Francuzima

04.12.2022. | 22:01

Fudbaleri Engleske pobijedili su Senegal 3:0 u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Ovom pobjedom, Englezi su se plasirali u četvrtfinale gdje će se sastati sa aktuelnim svjetskim prvakom Francuskom, koja je ranije danas savladala Poljsku.

“Gordi Albion” je dosta dobro ušao u meč i sam početak je išao u njihovu korist, s obzirom da su više puta došli do šesnaesterca protivnika.

Senegal svakako nije bio postavio igru kao da će da se brani, već sa namjerom da se nadigravaju.

Čak je u prvih 30 minuta meča pokazao da je ozbiljna ekipa, sa par prijetnji po gol Pikforda.

Ipak, Engleska je uspjela da dođe do vođstva u 39. minuti, a strijelac je bio Henderson, nakon sjajnog prodora i asistencije Belingema.

Do kraja poluvremena, odnosno u sudijskoj nadoknadi, “Gordi Albion” uspio je da udvostruči prednost nakon sjajne kontre.

Belingem je pokrenuo napad, dodao Fodena, koji je proslijedio Kejnu, koji je rutinski savladao Mendija.

Za konačnih 3:0 “Gordi Albiona” rutinski je pogodio Saka u 57. minuti, nakon odličnog proigravanja i ubacivanja Fodena.