Rukometašice Norveške šampionke Evrope, Danska ispustila pobjedu u finišu

20.11.2022. | 23:08

Rukometašice Norveške prvakinje su Evrope. Do osmog zlata na posljednjih deset kontinentalnih takmičenja stigle su nakon velikog preokreat u finalu protiv Danske.

Tako su aktuelne svjetske šampionke sačuvale i evropski tron, osvojen prije dvije godine u Danskoj.

Norvežanke su u Stožicama u Ljubljani slavile rezultatom 27:25 (12:15), u izuzetno uzbudljivom meču do raspleta je došlo u samom finišu.

Dankinje su bile u vođstvu tokom većeg dijela utakmice, povele su 22:18 u 44. minutu i potom počele da posustaju.

sedam minuta nisu postigle pogodak, u 54. minutu Kristine Brejstol bila je precizna za vođstvo Norveške od 24:23. U odlučujućim momentima proradila je i zvanično najbolja igračica Evrope Heni Reistad, sa dva pogotka sačuvala je prednost i dovela svoj tim na tron.

Najefikasnija u finalu u pobjedničkom timu bila je Nora Merk sa osam golova, u timu Danske istakla se Luis Burgard sa šest golova, dok je golman Sandra Toft zabilježila 11 uspješnih odbrana.