Propušta masters u Majamiju: Neizvjestan nastup Noleta na Rolan Garosu

17.03.2026. | 15:43

Nakon što je najbolji srpski teniser Novak Đoković odlučio da iz zdravstvenih razloga preskoči masters u Majamiju mnogi se pitaju da li će nastupiti i na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Proslavljeni Britanac Tim Henman kaže da nije iznenađen što je Nole odlučio da propusti turnir na Floridi.

“Novak već duži period bira gdje će da igra. Biće zanimljivo kako će se snaći na šljaci, koja je fizički najzahtjevnija podloga. Mnogo je tu pitanja. Da li će da igra prije Rolan Garosa? Da li će uopšte da igra na Rolan Garosu? Možda će samo da se fokusira na travu. Ko zna“, istakao je Henman.

Navratilova: Potrebno mu je više mečeva

Slavna Martina Navratilva smatra da je za sprskog asa bolje da ima više mečeva u nogama prije pariske šljake.

“Mislim da mu je potrebno više mečeva pre grend slem turnira, ali on zna bolje od mene.  Uvijek je loša vest za turnir kada nema Novaka. Vrijeme pravi haos na turniru i zaista je loše što prošlogodišnji finalista i najveći, ne može da igra”, rekla je Navratilova i dodala:

“Nismo vidjeli da se ovde ništa dešava sa njegovim ramenom, ali su loptice i sve ostalo teže u Majamiju, pa ko zna? Nadamo se da će sve biti u redu i da ćemo ga uskoro ponovo videti”.. Vjerovatno je problem rame i teže loptice u Majamiju. Nije htio da rizikuje. Nadam se da će uskoro da se oporavi i da ćemo ga ponovo vidjeti na terenu”.

Fonjini vjeruje u povratak šampiona

Nekadašnji italijanski teniser Fabio Fonjini, koji se prošlog ljeta povukao iz profesionalnog tenisa ne sumnja da Đoković može da prebrodi sve nedaće i da u top formi dočeka Rolan Garos.

“Šampioni poput njega su sposobni za sve”, rekao je Fonjini i dodao da želi da oda priznanje Đokoviću koji je savladao Janika Sinera u spektakularnom polufinalu Australijan opena:

“Ovaj meč može mnogo da znači poslije tolikih poraza koje je imao protiv Janika posjlednjih godina. Niko ga nije vidio kao favorita u ovakvom polufinalu grend slema, ali on je to uspio.. Još jednom je pokazao svoju vrijednost”.