“Orlovi” se porazom oprostili od Mundijala

02.12.2022. | 22:11

Fudbaleri Srbije nisu uspjeli da u 3. kolu Svjetskog prvenstva večeras protiv Švajcarske izbore prolaz u osminu finala Mundijala pošto su večeras poraženi sa 2:3.

Ispostavilo se da Srbiji ni pobjeda ne bi pomogla jer je Kamerun sa 1:0 porazio Brazil. U nokaut fazu idu Brazil i Švajcarska.

Povela je Švajcarska u 20. minutu preko Šaćirija ali šest minuta kasnije sjevnula je kontra Srbije koju je u gol glavom pretvorio Mitrović.

Devet minuta kasnije navijače „orlova“ je obradovao Vlahović ali Srbija nije uzspjela da do odmora sačuva prednost jer je u 43. minutu vratio rezultat u egal 2:2.

Samo što je je počelo drugo poluvrijeme novi šok za Srbiju jer je Frojler opet doveo Švajcarsku u vođstvo, 3:2. Ovo je dodatno uzdrmalo ekipu Dragana Stojkovića Piksija ali kao i protiv Kameruna opet su izgubili snagu.

Ovim utakmicama završena je grupna faza Mundijala a nokaut faza kreće već sutra.