Nova era u Italiji: “Košarka se vraća u Rim” – Dončić potvrdio veliki projekat

29.05.2026. | 16:43

Luka Dončić je putem društvenih mreža objavio da se “košarka vraća u Rim”, što je definitivna potvrda revitalizacije veoma istorijski značajnog kluba za Stari Kotinent, Virtus Rome.

U pitanju je novi košarkaški tim u Evropi, koji bi vrlo lako mogao biti dio projekta NBA Evropa.

Reprezentativac Slovenije smatra se za jednim od manjinskih akcionara ekipe koja će vratiti košarku italijanskoj prestonici.

Rim nema visokorangiranu ekipu na raspolaganju od bankrota Virtus Rome 2020. godine.

Smatra se da je nova organizacija završila pravni proces prenošenja sportske licence kluba Vanoli Kremone, te da će, nakon skoro zagarantovanog odobrenja Košarkaškog saveza Italije, već sljedeće sezone biti ravnopravni član prve italijanske lige (Lega Basket Serija A).

Što se tiče same ekipe, očekuje se da će Saša Đorđević preuzeti trenersku funkciju. Iako ništa još nije ozvaničeno, brojni izvještaji navode da vlasničku grupu ovog projekta predvodi generalni menadžer Dalas Maveriksa Doni Nelson, zajedno sa skautom ekipe Robertom Kamenatijem i bivšim predsjednikom Vulvs Vilnijusa Rimantasom Kaukenasom.