Nikad niko kao Novak! Najbolji teniser svijeta osvojio Pariz

05.11.2023. | 16:58

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković prvi je igrač u istoriji koji je osvojio 40 masters titula!

U finalu Pariza, nakon iscrpljujuće nedjelje i teških pobjeda, Novak Đoković je savladao Grigora Dimitrova u dva seta.

Poslije sto minuta igre rezultat finala bio je 6:4, 6:3

Nismo gledali spektakularan tenis u prvom setu. Igrali su se dugi gemovi na početku. Svaki je bio borba. Novaka je mučio bekhend, Grigora forhend. Sve je u prvom setu riješeno jednom jedinom brejk prilikom. A imao ju je i iskoristio Novak u sedmom gemu.

Dimitrov je u ovom dijelu meča Novaka najviše namučio u posljednjem gemu. Spasio je jednu set loptu, ali to je samo dovelo do toga da se set produži za koji minut.

Prvi dio igre Novak je dobio za 52 minuta, rezultatom 6:4.

Slično je počeo i drugi set. Gem za gem do 2:2. Poveo je Dimitrov 30:0 u petom gemu, a onda je stao i servis i sve ostalo. Novak je i u ovom dijelu meča iskoristio prvu brejk priliku i poveo 3:2 da bi brzinski, bez izgubljenog poena, potvrdio brejk.

Dalje je sve bilo rutina, a moglo je i ubjedljivije jer je Đoković imao priliku za brejk i u sedmom gemu drugog seta. Ako mu je za neku utjehu, a sigurno nije, Dimitrov je ovu jednu uspio da spasi.

A mi smo po 40. put gledali Novaka Đokovića kako osvaja neki masters.