Nesalomivi majstor preokreta: Đoković osvojio Adelejd!

08.01.2023. | 12:11

Srpski teniser Novak Đoković sezonu je počeo osvajanjem titule u Adelejdu. U najdramatičnijem finalu koje je ikada odigtano na ovom turniru Đoković je morao da napravi preokret, odigra tri seta i na terenu provede tri sata i 11 minuta. Na kraju je slavio rezultatom 6:7, 7:6, 6:4.

Pritjerao je Korda svog idola iz dječačkih dana uza zid, natjerao ga da spasi jednu meč loptu, ali je na kraju morao da mu čestita i da bude svjedok novoj Đokovićevoj tituli – 92. u karijeri.

Novak se tako po broju osvojenih titula izjednačio sa Rafaelom Nadalom. Do broja 92 Đoković je došao uz 1.032 pobjede i 206 poraza, Nadalu uz svoje 92 titule ima 1.067 pobjeda i 217 poraza.

Korda će morati da traži narednu priliku kako bi podigao drugi pehar u karijeri, prenosi Sportklub.