Monako bolji od Zvezde: Kneževi porazili crveno-bijele u istorijskom meču Majka Džejmsa

07.03.2024. | 21:37

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Monaku u okviru Еvrolige – 98:80.

Utakmica će dugo biti zapamćena i po tome što je Majk Džejms oborio rekord Vasilisa Spanulisa (4455) po broju datih poena u Еvroligi i sada je na prvom mjestu u istoriji.

Zanimljivo je da je Džejms sa 87 utakmica manje od Grka uspio da postigne više poena i zauzme tron.

Do svog 4456. poena Džejms je stigao tri minuta i 53 sekunde prije kraja prvog poluvremena, kada je pogodio šut sa distance preko Stefana Lazarevića.

Džejms je završio utakmicu sa 20 poena i bio je najefikasniji na utakmici. Kod Crvene zvezde najbolji je bio Luka Mitrović sa 18 poena i 10 skokova, dok je Jago Mateus dodao 16.

Crvena zvezda se dobro držala skoro tri dionice, ali je potom Okobo sa dvije trojke na početku posljednje četvrtine najavio da će Monako do pobjede jer su Kneževi upravo tada opet otišli na dvocifrenu prednost.

Na kraju Zvezda nije uspela da se vrati. Sve je izvjesnije da Zvezda neće uspjeti da uđe u 10 najboljih ekipa ove sezone u Еvroligi.

Crvena zvezda je sada na skoru od 10 pobjeda i 18 poraza i zauzima 16. poziciju na tabeli.