Mlada plivačica ponos BiH: Lana Pudar uprkos povredi osvojila svjetsku bronzu!

15.02.2024. | 17:17

Najbolja plivačica iz BiH Lana Pudar osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u katarskoj Dohi.

Pudar je na takmičenje stigla s manjom povredom ramena zbog koje je otkazala nastup u disciplini 100 metara delfin. Ipak, nastupila je u svojoj omiljeno disciplini na 200 metara delfin i došla do finala gdje je nastupila s još sedam rivalki.

Rivalke Lani Pudar u današnjem finalu bile su Helena Bič, Rejčel Klinker, Laura Stifens, Boglarka Kapas, Jongui Ma, Dalma Sebestjen i Sujin Park.

Pudar je u istoj ovoj disciplini osvojila titulu evropske seniorske prvakinje u Rimu 2022. godine, a sada je na Svjetskom prvenstvu dodala još jedan veliki rezultat.

Podsjetimo, na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki 2023. godine osvojila je četvrto mjesto na 200 metara delfin, a kako je ponovo bila druga najmlađa učesnica finala, jasno je da njeno vrijeme tek dolazi uprkos već ostvarenim sjajnim rezultatima.