Maksimalno iskoristili domaći teren: Dalas izjednačio protiv Sansa

09.05.2022. | 07:21

Košarkaši Dalasa maksimalno su iskoristili domaći teren i u četvrtoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige pobijedili su Feniks i izjednačili u seriji na 2-2.

Mavsi su odigrali jedan od najzrelijih mečeva u posljednje vreme i nijednog trenutka najboljem timu ligaškog dijela sezone nisu dopustili da im poremete ritam i naprave brejk.

Ekipa iz Teksasa već u prvoj četvrtini došla je do dvocifrene prednosti (34:21), ali su Sansi uspjeli da zadrže priključak, međutim, do odlaska na odmor nisu uspjeli da se približe na manje od šest poena minusa (54:48), prenosi Sportklub.

Rezultatska klackalica viđena je i u trećoj dionici, Dalas je imao plus 12, gosti iz Arizone su u finišu smanjili na 82:78, a serijom 7:0 na početku posljednjeg perioda bilo je 89:78.

Ekipa Džejsona Kida je rutinski odradila posao do kraja utakmice, a da li su kadri da naprave brejk vidjećemo 11. maja kada je na programu peta utakmica u Feniksu.

Mavsi su ubacili 20 trojki iz 44 pokušaja, a najefikasniji je bio Luka Dončić sa 26 poena (9/25 iz igre, 1/19 za tri, 7/8 slobodna bacanja) uz 7 skokova, 11 asistencija i po 4 ukradene i izgubljene lopte za 37 minuta. Dorian Fini-Smit je dodao 24, a Džalen Branson 18.

U poraženom timu Devin Buker je zabeležio 35 poena (10/22 iz igre, 3/6 za tri, 12/13 slobodna bacanja), 4 skoka i 7 asistencija, Dže Krauder 15, a Diandre Ejton 14 uz 11 skokova.