Liga šampiona: Milan i Bajern izborili četvrtfinale

09.03.2023. | 07:32

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, nakon što su u revanšu osmine finala savladali PSŽ rezultatom 2:0.

Nakon što su u prvom susretu Bavarci slavili sa 1:0 u Parizu, večeras su Parižane još ubjedljivije.

Golove su postizali Čupo-Moting i Serž Gnabri.

Milan izbacio Tottenhama

Fudbaleri Milana takođe su izborili nastup u četvrtfinalu nakon što su remijem bez golova izbacili engleski Totenhem. Milan se branio većim dijelom utakmice, ali ekipa Antonija Kontea nije uspijevala da stvori dovoljno šansi koliko ih je mogla odagnati odbrana Milana, a golman Majk Menjon bio je nepremostiva prepreka za Pijetlove.

Milanu je posao olakšao fudbaler Totenhema Romero, koji je zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu u 77. minuti.

Ispostavilo se da se trenutak odluke u ovoj utakmici bio 7. minut prvog meča, kada je Brahim Diaz pogodio za jedini pogodak koji je Milanezima obezbijedio prolazak dalje. Rosoneri su tako izborili četvrtfinale Lige šampiona prvi put nakon sezone 2011/12, kada je ih je izbacila Barselona za koju je tada igrao Leo Mesi.