Liga šampiona: Ludnica na meču Napoli – Milan, Real lako protiv Čelsija

19.04.2023. | 07:32

Milan i Real Madrid idu u polufinale Lige šampiona.

Real Madrid je potvrdio pobjedu protiv Čelsija. Ovog puta slavili su sa 2:0, a dvostruki strijelac za kraljevski klub bio je Rodrigo.

Čelsi je dosta prijetio i imao loptu u nogama, ali bolji na realizaciji su bili igrači Karla Anćelotija. Čelsi se na ovaj način oprostio od evropskog takmičenja za sigurno dvije godine, jer je gotovo očigledno da se neće plasirati u elitno takmičenje sljedeće sezone.

Sa druge strane, na meču Napoli – Milan gledaoci su mogli da vide lud meč. Ludnica je otpočela u 22. minutu kada Žuri promašuje penal. Iskuzni Francuz odužio se za ovaj promašaj 20 minuta kasnije kada na asistenciju Leaa postiže gol.

Ovaj rezultat držao je Milan u dobroj prednosti s obziom na pobjednu iz prethodnog duela.

Sve se moglo promijeniti u 82. minutu kada je dosuđen penal za Napoli, ali realizacije nije bilo.

Da ne idu potpuno poraženi iz ovog italijanskog derbija potrudio se Osimen koji u 93. minutu meča postiže gol za izjednačenje, ali prekasno i nedovoljno, Milan ide dalje.