Jedan od najvećih ikada: Mesi oborio još jedan rekord

05.05.2024. | 13:07

Jedan od najboljih fudbalera svih vremena Lionel Mesi postavio je novi rekord u MLS ligi u pobjedi Majamija protiv Njujork Red Bula 6:2.

Mesi je u ubjedljivom trijumfu svog tima postigao gol, ali i upisao pet asistencija, što nikome još nije pošlo za nogom u MLS ligi.

Domaća ekipa je do pobjede, sedme u sezoni, stigla nakon preokreta, pošto je Njujork poveo u 30. minutu preko Vanzeira.

Poravnao je Rohas u 48. minutu, da bi dva minuta kasnije preokret donio Mesi. Isti igrač je mrežu gostiju zatresao i u 62. minutu, da bi u finišu Luis Suarez het-trikom zapečatio sudbinu Njujorka.

U sedmom minutu nadoknade Forsberg je iz penala postavio konačan rezultat, piše Sportal.

Inter iz Majamija je prvi na tabeli Istoka sa 24 boda, dok je Njujork Red Bul četvrti sa 17 poena.

Oznake: Fudbal, Leo Mesi, Rekord