Hrvati se mučili protiv Saudijske Arabije: Pobjeda sa minimalnim rezultatom VIDEO

16.11.2022. | 16:20

Fudbaleri Hrvatske savladali su Saudijsku Arabiju 1:0, u generalnoj probi za Svjetsko prvenstvo.

Jedini gol na susretu u Rijadu postigao je Andrej Kramarić, na asistenciju Luke Modrića u 82. minutu utakmice.

Iako opravdanje može biti to što se hrvatski tim tek okupio, mora se priznati da je vicešampion svijeta razočarao protiv jednog od najslabijih timova koji će igrati na Svjetskom prvenstvu.

Saudijci su bili mnogo konkretniji u napadu, imali su 13 šuteva, pet više od Hrvata, ali je tim Zlatka Dalića iskoristio jedan od tek dva udarca u okvir gola.

Pogodak je stigao poslije sjajnog proigravanja Modrića sa lijevog krila do Kramarića, koji je potom prevario dvojicu igrača Arabije i udarcem u bliži ugao zatresao mrežu.

A vrlo lako je domaćin mogao da povede sredinom drugog poluvremena, prvo je Al Davsari propustio zicer jedan na jedan sa golmanom Livakovićem, a potom je Kana posle greške protivničkih igrača pogodio stativu.

Hrvati su propustili dvije prilike početkom drugog poluvremena, preko Brozovića i Oršića, koji su bili neprecizni iz obećavajućih pozicija, dok su u prvom dijelu meča domaći fudbaleri propustili tri izgledne situacije, dvije preko Al Buraikana i jednu Al Šehrija.

Hrvatska će igrati u Grupi F na SP protiv Maroka (23. novembar), Kanade i Belgije.