Fudbaleri Srbije na korak do Evropskog prvenstva

08.10.2020. | 23:18

Fudbaleri Srbije plasirali su u finale plej-ofa za plasman na Evropsko prvenstvo poslije polufinalnog meča u kom su pobijedili Norvešku u gostima sa 2-1.

Srbija je do finala plej-ofa za odlazak na Evropsko prvenstvo došla poslije veoma dobro odigranog, ali i dramatičnog meča u Oslu, koji je riješen tek u produžecima.

Naša reprezentacija povela je u 81. minutu golom Sergeja Milinkovića Savića.

Norvežani su izjednačili poslije samo sedam minuta golom Matijasa Normana, koji nas je odveo u produžetke.

Milinković-Savić, koji je meč započeo na klupi za rezerve, bio je strijelac odlučujućeg gola u 12. minutu produžetka.

Srbiju u finalu, koje će se odigrati u Beogradu, čeka pobjednik meča Škotska-Izrael. Ukoliko se naša reprezentacija plasira na Evropsko prvenstvo, biće to prvi put poslije 20 godina. Posljednji put naša reprezentacija igrala je na Evropskom prvenstvu 2000. godine u Holandiji i Belgiji, kada je stigla do četvrtfinala.