Dončić ne može sve sam: Tripl-dabl Duranta srušio Hjuston

28.12.2023. | 07:51

Preokret u Teksasu, Kavsi su “odvrnuli na najjače” iako bez bolesnog Donovana Mičela.

Pogađali su sve u posljednjoj četvrtini, stigli -20 iz prvog dijela i tukli Dalas. Karis LeVert je ubacio 29 poena, pogodio ključnu trojku, Dalas pet minuta nije postigao koš, pa smo na kraju vidjeli slavlje gostiju. Džaret Alen je na 24 poena dodao 23 skoka, Okoro ubacio 22, Klivlend je da 3-1 od kada je Mičel van stroja. Nema ni Garlanda i Moblija pa je uspjeh tim veći.

Luka Dončić je ubacio 39 koševa, Kajri i dalje povrijeđen, minuti za Egzuma, bivši košarkaš Partizana je završio sa 13 poena, 6 asistencija, 4 skoka i par blokada.

Tripl-dabl Duranta, 27 poena, 10 skokova i čak 16 asistencija, najviše u karijeri, ovo je 18. put da je KD imao tripl-dabl učinak, Sansi su na 15-15. Inače, trijumf u Hjustonu je prvi na strani u posljednjih mjesec dana za Feniks. Posao su sjajnim procentima završili u prvom poluvremenu, bilo je +20, do kraja Roketsi se nisu spustili nijednom na jednocifrenu prednost.

Oklahoma je tukla Nikse, Džildžes-Aleksander i Džajlen Vilijms su podijelili 72 poena na ravne časti, Tander je sačuvao prednost u finišu, Micić i oporavljeni Pokuševsski bez šanse, pišu Sportske.net.

Adetokumbo i Midlton su bili prejaki za Netse, Grk je broja do 32, imao je 10 skokova i 8 asistenija, domaći su odmarali trojicu startera nakon pobjede protiv Pistonsa prethodne večeri, pa je posao favoritu bio olakšan. Bez Embida Filadelfija je tukla Orlando i to odbranom, spustili su domaće na 92 poena, Tajris Maksi je ubacio 23 koša, Haris i Melton po jedan manje, nije bilo nikakve nade za domaće na Floridi.

Toronto je lako prošao prestonisu, Kanađani su zaledili Vašington na -30, šutirali oko 57 odsto. a Reptorsi su imali čak 43 timske asistencije, pod koševima uhvatili dvadesetak lopti više od rivala, što i nije teško, domaćin je najgori skakački tim u NBA. Anonubi je ubacio 26 poena, Siakam uz 22 koša imao 11 asistencija, za Rajakovićevu ekipu sledi mnogo veće iskušenje sutra uveče, gostuju u Bostonu.