Đoković se digao iz pepela: Srpski as jači od Frica i povrede!

12.02.2021. | 14:33

Aktuelni šampion Australijan opena Novak Đoković je poslije 207 minuta igre bio je jači od povrede i protivnika, pobijedio Amerikanca Tejlora Frica, 7:6 (1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2.

Tako je Novak stigao do 17. uzastopne pobjede na prvom grend slemu sezone, a protivnik u narednoj rundi mu je stari poznanik, Kanađanin Miloš Raonić.

Očekivalo se da će poslije pobjede nad Frensisom Tijafoom najbolji igrač svijeta imati još jednu neugodnu provjeru protiv talentovanog američkog tenisera i to se ispostavilo kao tačno.

Đoković je odlično krenuo i dobio prva dva seta, ali je onda imao problem sa povredom nakon što je nezgodno proklizao. Od tada se slabije kretao, što je Fric iskoristio i izjednačio u setovima.

Ipak, u odlučujućem setu je uspio da se izdigne iz pepela kao feniks i dođe do bitne pobjede. Naredni rival biće mu Miloš Raonić.