Đoković pokazao klasu: Prvi reket svijeta nije imao problema na startu Rolan Garosa

29.09.2020. | 18:02

Novak Đoković pobijedio je Mikaela Imera iz Švedske sa 6:0, 6:2, 6:3 u prvom kolu Rolan Garosa za sat i 38 minuta.

Novak će se u drugoj rundi sastati sa Ričardasom Berankisom, kojeg je nedavno pobijedio u “Sinsinatiju”. Litvanac je u tri seta bio bolji od Delijena.

Đoković je u prvom setu zbirno izgubio šest poena i bilo je već tada jasno da će upisati rutinsku pobjedu. Najbolji teniser svijeta i drugi set uzeo je lako i brzo, a nešto jači otpor Imer je pružio jedino u trećem setu.

Tada je uspio da vrati brejk, bilo je malo nervoze kod Novaka, ali ništa što bi ga skrenulo sa puta sigurne pobjede.

Novak je meč završio sa 32 direktna poena i 22 neiznuđene greške, dok je odnos 22-godišnjeg Šveđanina u tim kategorijama bio 12-27.

Preostala dva predstavnika Srbije imala su polovičan učinak. Dušan Lajović se plasirao u drugo kolo, pošto je savladao Đanluku Mađera iz Italije sa 6:4, 7:6 (4), 4:6, 6:1. U drugoj rundi igraće sa Kevinom Andersonom, koji je pobijedio Lasla Đerea sa 6:2, 6:3, 6:4.