Dalas prekinuo crni niz: Dončić se vratio na parket, Marjanović bez učinka VIDEO

24.11.2021. | 08:23

Luka Dončić se vratio na teren poslije tri utakmice pauze, a Dalas Maveriksi su ostvarili pobjedu.

Oni su slavili protiv Los Anđeles Klipersa nakon produžetka (112:104) i tako im se revanširali za poraz od prije nekoliko dana.

Dončić, iako još uvijek rovit, uspio je da doprinese trijumfu svog tima, a imao je 26 poena, ali i po devet skokova i asistencija.

Slovenac je, doduše, uzeo i najviše šuteva (9/21 iz igre, 4/11 za tri), dok je sa linije slobodnih bacanja bio nepogrešiv (4/4).

Poenterski bolji učinak od njega imao je Kristaps Porzingis, koji je postigao 30 poena, te imao i sedam skokova.

Kliperse poraza nije spasao Džekson, koji je imao dabl-dabl (31p+10sk), kao ni Džordž (26+9sk+6as).

Srpski centar Boban Marjanović je na parketu proveo jedan jedini sekund.

Domaći su produžetak obezbijedili zahvaljujući Polu Džordžu, koji je ubacio trojku uz zvuk sirene u regularnom delu, ali u nastavku nisu bili na visini zadatka.

U dodatnih pet minuta postigli su jedan jedini poen i poraz nije mogao da bude izbjegnut.

Dva tima imaju maltene isti učinak, Dalas je treći sa skorom 10-7, dok su Klipersi peti sa 10-8.