Argentina i Poljska u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru

30.11.2022. | 22:19

Dobili smo još dva učesnika osmine finala šampionata svijeta u Kataru. To su selekcije Argentine i Poljske.

Argentina je u zanimljivom meču grupe C slavila protiv Poljske sa 2:0 i u osmini finala igraće sa drugoplasiranim timom iz D grupe, timom Australije, dok se Poljaci u eliminacionoj fazi turnira sastaju sa Francuskom.

Pogotke za “Gaučose” postigli su Mekalister u 46, te Alvarez u 67. minuti susreta.

U drugom susretu, Meksiko je pobijedio Saudijsku Arabiju sa 2:1 ali im to nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Strijelci pogodaka za Meksikance bili su Martin u 48, te Čavez u 53. minuti, dok je utješni gol za Saudijce dao El Davsari u 95. minuti utakmice, prenosi “RTRS”.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.