​Američki teniser prošao dalje: Cicipas ispao u Haleu – meč trajao sat i 43 minute

18.06.2025. | 21:39

​Američki teniser Aleks Mikelsen plasirao se danas u četvrtfinale turnira u njemačkom Haleu, pošto je savladao grčkog igrača Stefanosa Cicipasa sa 7:6 (5), 7:5.

Meč između Cicipasa i Mikelsena, 25. i 33. igrača svijeta, trajao je sat i 43 minuta.

Teniseri su u prvom setu čuvali svoje servise, pa je taj dio igre riješen u dodatnom, 13. gemu. Mikelsen je u taj-brejku iskoristio drugu set loptu i slavio sa 7:5.

Američki igrač je brejkom u prvom gemu počeo drugi set, da bi Cicipas, bivši treći teniser svijeta, u devetom gemu na svoj servis spasio jednu meč loptu.

Već u narednom gemu Cicipas je vratio brejk i stigao do izjednačenja, ali je Mikelsen odgovorio istom mjerom u 11. gemu.

U sljedećem gemu Mikelsen je spasao brejk loptu i iskoristio drugu meč loptu za plasman među osam najboljih u Haleu.

Ovog 20-godišnjeg američkog tenisera u četvrtfinalu čeka 11. igrač svijeta Rus Danil Medvedev.

Turnir u Haleu igra se na travi za nagradni fond od 2.522,220 evra, navode “Sportske”.

Oznake: Cicipas, Hale, Sport, Tenis, Turnir