Alkaraz se osvetio protivniku za šokantan poraz i izborio četvrtfinale Indijan Velsa

12.03.2024. | 23:00

Karlos Alkaraz, drugi teniser sveta, savladao je Fabijana Marožana sa 6:3, 6:3 u osmini finala Mastersa u Indijan Velsu.

Time mu se osvetio za šokantan poraz na Mastersu u Rimu prošle godine, kada je Marožan slavio sa 6:3, 7:6.

Marožan se držao u prvom dijelu prvog seta, ali je Španac onda napravio dva brejka. Prvi u sedmom a drugi u devetom gemu.

Drugi set imao je sličan tok, uvodni dio protekao je bez brejkova, samo što je ovoga puta Alkarazu jedan oduzet servis Mađaru bio dovoljan za osvajanje seta, samim tim i pobjede.

Do brejka je došao u šestom gemu, i više nije bilo spasa sa Mađara.

U četvrtfinalu će Alkaraz igrati protiv boljeg iz duela između Aleksandera Zvereva i Aleksa De Minora.