Haos na Gazivodama: Priština počela rušenje vikendica u vlasništvu Srba

26.06.2026. | 19:00

Kompanija “Ibar-Lepenac” i ministarstvo prostornog planiranja privremenih prištinskih institucija danas su, uz asistenciju takozvane kosovske policije, počeli rušenje vikendica u vlasništvu Srba u selu Čečevo, na jezeru Gazivode.

Na licu mjesta je teška mehanizacija, kao i više pripadnika takozvane kosovske policije, a vlasnici vikendica iznose lične stvari, javlja “Kosovo onlajn”.

Prisutna su i dva vozila Euleksa, a na putu ka Čečevu i patrole KFOR-a.

Prištinska kompanija “Ibar-Lepenac” tvrdi da su vikendice na parceli koja je u njihovom vlasništvu, dok Srbi, vlasnici vikendica, ističu da su objekti pod sudskim postupkom, jer su oni tužili kompaniju “Ibar Lepenac”.