Zvanično! Odluka o Minićevoj ostavci već objavljena u Službenom glasniku RS FOTO
16.03.2026. | 20:37U Službenom glasniku Republike Srpske već je objavljena odluka Narodne skupštine RS, koja je prije samo 3 sata usvojila ostavku predsjednika Vlade Save Minića.
Očigledno je da se vladajućima nevjerovatno žuri da, kako je rekao predsjednik Republike Siniša Karan, “osnaže ligitimitet” Minićeve vlade, koja će, vjerovatno već sutra ponovo biti izabrana u istom sastavu.
Karan je već najavio da će Miniću dati mandat za sastav Vlade, a Minić da neće zamijeniti nijednog ministra.
Podsjećamo, Narodna skupština RS prihvatila je ostavku Save Minića na mjesto premijera Srpske.
Ovo je druga Minićeva ostavka na ovu funkciuju u posljednja 2 mjeseca.
Minić je pred poslanicima poručio da Vlada nastavlja sa radom bez prekida.
Iz opozicije su upozorili da je legitimitet i prve i druge Minićeve Vlade bio upitan, prenosi Srpskainfo.
Spekulisalo se da je SNSD požurio da “osnaži legitimitet” strahujući od odluke Ustavnog suda BiH.
Zamjenik ministra finansija i trezora u Savjetu ministara BiH Muhamed Hasanović je, komentarišući ostavku Save Minića i izjave predsjednika SNSD Milorada Dodika, koje su prethodile ostavci, poručio da je Republika Srpska primorana da se već u aprilu zaduži u inostranstvu, te da vlast želi biti “legitimna” za takav potez.
