Cvijanovićeva reagovala: Nikad nije dobro kad se stavovi formiraju na ovakav način u multinacionalnim zajednicama

19.03.2026. | 14:51

Nikad nije dobro kad se stavovi formiraju na ovakav način u multinacionalnim zajednicama, rekla je Željka Cvijanović srpski član Predsjdništva reagujući na izjavu koju su potpisali bošnjački predstavnici o “osudi govora mržnje, islamofobije i lažnih narativa o Bošnjacima i BiH”.

– U Sarajevu i FBiH puna su im usta priča kako živimo u multietničkoj zemlji i kako poštujemo Dejtonski sporazum. Sve što vidimo na sceni predstavlja apsolutnu grupaciju svih mogućih ovlaštenja, svih mogućih institucija sistema i toga smo se nagledali, mogu reći i decenija – rekla je Cvijanović.

Navela je da na ovaj način doživljava i ovaj način definisanja stavova, jedne zajednice u okviru BiH na način da se povezuje politika i politički predstavnici sa vjerskim institucijama.

– Zadovoljna sam činjenicom kad je u pitanju SPC i institucije Republike Srpske jasno razumijemo šta je čiji domen rada i na taj način cijenim način na koji se ponaša SPC – navela je ona.

Istakla je da BiH propala stvar kad je u pitanju spoljna politika.

– Kad nemate unutrašnju politiku ne možete imati ni konzistentnu spoljnu politiku. Mi je nemamo unutrašnju, jer se ne slažemo ni po jednom pitanju, a na spoljnom jer je došlo do zloupotreba od strane institucija i to prvenstveno u institucijama bošnjačkog naroda – rekla je ona.