
Cvijanović: Sve tanja podrška Kristijanu Šmitu u međunarodnim krugovima
29.06.2025. | 09:39Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović izjavila je da je podrška Kristijanu Šmitu u međunarodnim krugovima sve tanja.
Cvijanovićeva je navela da vrijeme nedemokratske i diktatorske uprave prolazi, ali da postoje mnoge štetne posljedice njegovog nezakonitog djelovanja koje će morati da budu poništene.
“BiH jednostavno mora biti vraćena u okvire prava ili će njena perspektiva biti krajnje neizvjesna”, rekla je Cvijanovićeva za Politiku.
Pročitajte još
Podsjetila je da o učešću lidera u političkom životu u svim demokratskim zemljama, pa tako i u Republici Srpskoj, odlučuju građani, a ne neizabrani stranci.
“Šmit o tome može odlučivati u NJemačkoj, tako što će zaokružiti nekog kandidata na izborima”, naglasila je Cvijanovićeva.