Boj Džordž oduševljen atmosferom: Ovdje je baš veselo, Srbi, pa vi ste ludi!

13.05.2026. | 07:36

Sinoć je održano prvo polufinale ovogodišnje “Evrovizije”, u kom smo dobili deset finalista, među kojima je i grupa “Lavina” iz Srbije.

San Marino se nije našao među deset odabranih, a nije im pomoglo ni to što ih je predstavljala legenda osamdesetih, Boj Džordž, koji je 2011. godine bio u Srbiji, o čemu se i te kako pričalo.

Puštao je muziku oko sat i po vremena, a bio je izuzetno raspoložen i neprestano je dizao atmosferu. Iako se nije latio mikrofona, sve vrijeme je tjerao publiku da đuska i da pjeva.

Tokom tadašnjeg gostovanja u Beogradu Boj Džordž je bio smješten u najluksuznijem hotelu u prestonici, a tražio je specijalnu vodu “Evijan”, ali i poseban šampanjac “Moet Chandon”, što mu je omogućeno, piše Blic.

– Ovdje je baš veselo. Srbi, pa vi ste ludi! Mnogo putujem, proputujem svijet nekoliko puta za kratko vrijeme i ono po čemu gledam neku zemlju jesu ljudi. Ovdje, kod vas u Srbiji, divni su ljudi, topli, pravi domaćini. Beograd je grad koji ima duha. Vidio sam da vole da luduju, uživaju, provode se – rekao je on tada.

Njegov hit zna cijela planeta

Rođen kao Džordž Alan O'Daud (George Alan O'Dowd) 1961. godine u Londonu, ovaj pjevač i tekstopisac najpoznatiji je kao harizmatični frontmen benda “Culture Club”.

Svojim ekscentričnim i androginim izgledom, kao i upadljivom šminkom, postao je apsolutni pionir muzike i mode 80-ih, a zbog svog stila oblačenja svojevremeno je čak i izbačen iz škole.

Nakon potpisivanja ugovora za “Virgin Records”, njegov bend se vinuo u zvezde hitom “Do You Really Want to Hurt Me” iz 1982. godine, dok je megahit “Karma Chameleon” godinu dana kasnije potpuno pokorio svjetske top liste.