Sud BiH objavio presudu: Matković kriv za napad na službeno lice, u pritvoru sebi zašio usta

16.01.2026. | 16:07

Sud BiH je objavio presudu kojom je optuženi Milan Matković proglašen krivim jer je počinio krivično djelo napad na službeno lice u obavljanju poslova bezbjednosti, otkrivanju ili lišenju slobode počinioca krivičnih djela.

Njemu se na teret stavlja da je 24.11.2024. godine oko 19:45 sati u Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija, pritvora i drugih mjera BiH u Istočnom Sarajevu, nakon što mu je izvršen pretres pritvorske jedinice u kojoj isti boravi, u pronalaženju nedozvoljenih predmeta koji su tom prilikom i oduzeti, tokom sprovođenja u samicu, ozbiljno prijetio da će napasti službenu osobu u institucijama Bosne i Hercegovine, koje obavlja poslove čuvanja osoba koja su uhapšena.

Podsjećamo, Milan Matković 2023. godine u Vojkovićima u pritvorskoj jedinici nanio je sebi tjelesne povrede na način da je sebi zašio usta.

On je to uradio tako što je sebi usta probio patronom hemijske olovke i nanio sebi lakše povrede.

Čak je tražio da ga čuvari fotografišu te pošalju fotografiju medijima. On je probio prvo donji dio usne, a zatim pokušao da ih ušije, što je šokiralo i čuvare, ali i ljekare, piše Avaz.

Matković se ranije žalio na uslove u pritvoru.