Sankcije i rokovi stišću NIS: Podnesen novi zahtjev SAD-u

26.06.2026. | 15:58

Naftna industrija Srbije /NIS/ podnijela je danas Ministarstvu finansija SAD novi zahtjev za licencu za operativni rad, budući da postojeća licenca ističe 1. jula.

Tom licencom NIS-u se omogućuje prerada sirove nafte, javio je RTS.

Do 1. jula traje i američka licenca za pregovore sa mađarskim MOL-om o prodaji ruskog većinskog vlasništva u NIS-u.

SAD su krajem prošle godine uvele sankcije NIS-u zbog većinskog ruskog vlasništva u toj srpskoj kompaniji.

Oznake: Niš, Rokovi, SAD, Sankcije, Srbija