FOTO: SHUTTERSTOCK
Sankcije i rokovi stišću NIS: Podnesen novi zahtjev SAD-u
26.06.2026. | 15:58Naftna industrija Srbije /NIS/ podnijela je danas Ministarstvu finansija SAD novi zahtjev za licencu za operativni rad, budući da postojeća licenca ističe 1. jula.
Tom licencom NIS-u se omogućuje prerada sirove nafte, javio je RTS.
Do 1. jula traje i američka licenca za pregovore sa mađarskim MOL-om o prodaji ruskog većinskog vlasništva u NIS-u.
Pročitajte još
SAD su krajem prošle godine uvele sankcije NIS-u zbog većinskog ruskog vlasništva u toj srpskoj kompaniji.
