Na moto-skupu više od 2.000 bajkera, prisustvovao i Minić

28.06.2026. | 19:43

Trodnevni moto-susreti i proslava 30 godina šamačkog Moto-kluba “Viking” okupili su u Šamcu oko 2.000 bajkera iz više od 160 klubova bivše Jugoslavije i svih dijelova Evrope, a predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić ocijenio je da je manifestacija postala prepoznatljiv simbol šamačke opštine.

“Hiljade ljudi i hiljade motora iz cijelog regiona potvrdili su da je ovaj susret postao prepoznatljiv simbol naše opštine. Čestitam članovima `Vikinga`, želim im još mnogo uspješnih godina, sigurnih kilometara i druženja koja će nastaviti da okupljaju ljude u našem Šamcu”, rekao je Minić, prenosi Srna,

Minić je istakao da duh bajkera čine bratstvo, sloboda i put i da je u njegovom Šamcu uvijek poseban osjećaj druženja.

Predsjednik Moto-kluba “Viking” Obrad Božić rekao je da je za tri dana prodefilovalo više od 3.000 ljudi u moto-kampu domaćina susreta.

Organizovan je i defile gradskim ulicama, bajkerske igre, a zatim koncert grupe “Kerber” i još nekoliko muzičkih grupa.

“Proslavili smo 30 godina uspješnog rada. Imamo 32 aktivna člana, bavimo se humanitarnim radom i pomažemo uvijek gdje treba, naši gosti su tradicionalno `Djeca sunca` iz Šamca sa kojima se družimo”, naveo je Božić.

Predsjednik Udruženja građana za pomoć licima sa posebnim potrebama “Djeca sunca” Tanja Ninković rekla je Srni da bajkeri nisu samo ljubitelji brzine i slobode, već i ljudi velikog srca.

“Ovakva druženja su neprocjenjiva jer grade mostove razumijevanja, prihvatanja i radosti za našu djecu. Hvala vam što ste uvijek uz nas”, istakla je Ninkovićeva.

Moto-susreti organizovani su u okviru tromjesečne manifestacije “Šamačko ljeto 2026”.