Kiša nije pokvarila trku: Kenijac Stanley pobjednik RMC Banjaluka polumaratona

29.08.2021. | 11:13

Pobjednik m:tel RMC Banja Luka polumaratona je Stanley Kipruto  iz Kenije koji je na banjalučkoj stazi ostvario sjajan rezultat od  1:06:35, drugo mjesto osvojio je Ante Živković iz Hvatske (1:10:39) , dok je na trećem mjestu Alija Imamović iz Bosne i Hercegovine sa rezultatom (1:12:39).

U ženskoj kategoriji pobijedila je Bojana Bijeljac koja je istrčala trku za (1:12:39), druga je bila Lucija Kimani(1:28:44), dok je treće mjesto zauzela Helena Gleđa(1:30:36).

U trci RMC 10k pobijedio je Milan Mitrović iz Srbije sa vremenom (0:30:57). Drugo mjesto osvojio je Mirko Mauna, takođe iz Srbije (0:33:06), dok je na trećem mjestu Božidar Vujić iz Bosne I Hercegovine, sa vremenom (0:34:40).

Pobjednica trke RMC 10k je Olivera Jevtić iz Srbije sa rezultatom (0:35:03), druga je bila Tea Faber (0:36:17), dok je treću poziciju zauzela Aleksandra Kostadinović(0:39:33).

Proglašeni su i najbolji timovi 5k Team Run G-Drive trke. Najbolji rezultat u muškoj konkurenciji ostvarila je ekipa “PS Banja Luka – Centar tim 1” sa rezultatom (0:21:10)”, najbolji ženski tim je “Mali zeleni” sa rezultatom (0:30:32), dok je najbolji rezultat među mješovitim timovima ostvarila ekipa “Auto IN autoservis Prnjavor”, a njihov rezultat je(0:20:04).

m:tel RMC Banja Luka polumaraton, RMC 10k i timska trka 5k Team Run G-Drive startale su sinoć u 19:30 časova. Trke je zvanično otvorio Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, koji je poželio sreću trkačima na stazi, a zatim im se i pridružio na istoj.

Po dolasku na cilj trkači su odlazili u Sportsku dvoranu “ Obilićevo gdje je održana ceremonijalna dodjela nagrada, zatim i žurka gdje je nastupio najtraženiji amsterdamski izvođač Burak Yeter u organizaciji “Nektar Fresh Wave” festival.